Arena zwycięzców

Igrzyska śmierci – blog poświęcony dobrej książce

Walka trybytów w Głodowych Igrzyskach

Walka trybytów w Głodowych Igrzyskach

Cokolwiek by się nie napisało o książce pt.”Igrzyska Śmierci‘, to i tak nigdy właściwie nie wydałoby się zdecydowanie negatywnej opinii (https://www.taniaksiazka.pl/seria/igrzyska-smierci). Ta książka fantasy dla młodzieży powstała w roku 2008 (2009 wydanie polskie) i od tego czasu cieszy się ogromną popularnością wśród wielu ludzi na całym świecie. Suzanne Collins miała doskonały pomysł na opisanie walk trybutów na arenie Głodowych Igrzysk. Książka stała się tak mocno rozpoznawalna, że w Stanach Zjednoczonych jest lekturą szkolną do klas VI. W 2012 roku wytwórnia Lionsgate stworzyła film na podstawie tej książki, który również przyciągnął ogromne rzesze widzów. Dzisiaj nawet ten film o tym samym tytule emitowany w telewizji nadal przyciąga tylu widzów, że rzadko, które dzieło jest w stanie pokonać je pod względem liczebności. Pierwszy tom doczekał się kontynuacji. Drugi tom nosi nazwę “W pierścieniu ognia”, a trzeci tom to “Kosogłos”. W ostatnim czasie na nowo zrobiło się głośno o tej serii powieści, bowiem Suzanne Collins zapowiedziała kontynuację “Igrzysk Śmierci”. Po tak długim czasie na rynku ukazał się tom czwarty pt.”Ballada ptaków i węży”, gdzie głównym bohaterem jest Coriolanus Snow. Tak, osoby, które znają całą serię od podszewki doskonale rozumują, że mamy tutaj do czynienia z późniejszym Prezydentem Snowem, który był jedną z najbardziej bezlitosnych osób w całej serii.

Fabuła tomu 1

Zanim jednak ktoś przejdzie do czytania tomu czwartego, który tak naprawdę powinien być numerem jeden, ponieważ akcja rozgrywa się na długo przed narodzinami Katniss, to i tak powinien poznać pierwsze “Igrzyska Śmierci“. Oto moment, kiedy całe państwo Panem na nowo przygotowuje się do 74 Głodowych Igrzysk. Nikt tego nie lubi, kiedy z 12 dystryktów zostaje losowanych dwóch młodych przedstawicieli w wieku 12 – 18 lat. Dlaczego? Ponieważ stają oni potem do walki na arenie. DO bratobójczej walki. Z 24 przedstawicieli przeżyje tylko jedna osoba. Reszta zostanie zabita. To jednak przymus i wszyscy obywatele muszą się z tym zgodzić.

Tym razem na arenie jako przedstawicielka 12 dystryktu stanie Katniss, która weszła do składu drużyny za swoją siostrę. Katniss razem z Peeta – chłopakiem ze swojego dystryktu – rusza do walki pod Rogiem Obfitości. W pierwszym momencie ginie już 11 trybutów. Jak więc widać nie jest to łatwa walka dla nikogo. To co rozgrywa się na specjalnie zbudowanej arenie transmitowane jest na wszystkie dystrykty. Wszyscy więc widzą, że udział Katniss w walce na pewno bardzo dużo zmieni.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com